ROK 2023

ROK 2023

 

KUMAK w Urwitałcie otwarty

Dzięki realizacji projektu Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej w Urwitałcie dotychczasowy ośrodek Uniwersytetu Warszawskiego został zmodernizowany, a jego oficjalne otwarcie odbyło się 23 listopada. KUMAK-a powołano przede wszystkim po to, by w aktywny sposób przyczyniać się do ochrony przyrody. Więcej na temat Mazurskiego Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej KUMAK można znaleźć na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Wkrótce zakończenie budowy domu studenta UW nr 7

Pomiędzy ulicami Sulimy a Puławską w Warszawie powstaje siódmy dom studenta Uniwersytetu Warszawskiego, w którym będzie dostępnych ponad 380 miejsc dla studentów i doktorantów. Gmach charakteryzować się będzie nowoczesnymi i funkcjonalnymi wnętrzami, przestrzeniami sprzyjającymi integracji oraz rozwiązaniami proekologicznymi i służącymi dostępności architektonicznej. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do budynku w drugiej połowie 2024 roku. Na terenie inwestycji trwają ostatnie prace budowlane. Więcej informacji dotyczących zakończenie budowy domu studenta UW nr 7 można znaleźć na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Otwarcie centrum bioróżnorodności UW na Mazurach

23 listopada oficjalnie zostanie otwarte Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej KUMAK w Urwitałcie. Urwitałt to niewielka osada w województwie warmińsko-mazurskim nad jeziorem Łuknajno, położona 7 km od Mikołajek. Od lat 70. mieściła się w niej Stacja Terenowa UW im. prof. Kazimierza Albina Dobrowolskiego. W 2020 roku stacja terenowa stała się jednostką ogólnowydziałową i zmieniła nazwę na Mazurskie Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej KUMAK im. prof. Kazimierza Albina Dobrowolskiego. Modernizacja i budowa obiektów rozpoczęła się w 2020 roku. Inwestycję zakończono trzy lata później. Więcej informacji dotyczących Mazurskiego Centrum Bioróżnorodności i Edukacji Przyrodniczej KUMAK można znaleźć na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Kończy się budowa siódmego akademika UW

Przytulne i funkcjonalne pokoje, nowoczesne przestrzenie wspólne, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami oraz rozwiązania na rzecz ekologii – tak będzie w nowym domu studenta UW. Pomiędzy ulicami Sulimy a Puławską w Warszawie powstaje siódmy akademik Uniwersytetu Warszawskiego, do którego pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w 2024 roku. Na placu budowy trwają zaawansowane prace wykończeniowe. Więcej informacji odnośnie budowy siódmego akademika można znaleźć na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Strategia UW na lata 2023–2032

29 czerwca Senat Uniwersytetu Warszawskiego przyjął Strategię UW na lata 2023–2032. W dokumencie, będącym efektem szerokich konsultacji ze społecznością akademicką, sformułowano cele rozwojowe uczelni dotyczące dydaktyki, badań naukowych, zarządzania i środowiska pracy. Więcej informacji odnośnie Strategii UW na lata 2023-2032 można znaleźć na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.