ROK 2022

ROK 2022

 

Zawieszenie „wiechy” w nowym gmachu Wydziału Psychologii UW

30 listopada na placu budowy gmachu Wydziału Psychologii na Ochocie odbyła się tzw. „wiecha” – budowlana tradycja uroczystego zawieszenia wieńca na budynku. W ten sposób podsumowano zakończenie konstrukcji całości obiektu, który powstaje w ramach programu wieloletniego, kompleksowego planu rozwoju uczelni. Społeczność UW będzie mogła korzystać z budynku od 2025 roku. Więcej informacji odnośnie zawieszenia „wiechy” można znaleźć na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Otwarcie budynku przy ul. Dobrej 55

19 maja odbyło się otwarcie nowego budynku UW przy ul. Dobrej 55, który jest największą inwestycją programu wieloletniego UW. 28 tys. m² powierzchni z 4 kondygnacjami naziemnymi i 2 podziemnymi. W gmachu znajdują się m.in.: 92 sale dydaktyczne, 70 pomieszczeń administracyjnych, 39 pomieszczeń naukowo-badawczych, 7 sal konferencyjnych, przestrzenie wspólne umożliwiające integrację społeczności wydziałów, pomieszczenia socjalne dla pracowników, pomieszczenia biblioteczne oraz sala multimedialna ze składaną trybuną, która może pomieścić ponad 150 osób, strefy relaksu z mobilnymi siedzeniami, ogród na dach. Budynek charakteryzuje się licznymi przeszkleniami i stonowaną kolorystyką. W części podziemnej zlokalizowano garaż, w którym oprócz parkingu znajduje się także rowerowania z miejscem na 120 rowerów. Więcej informacji odnośnie drugiego etapu budowy gmachu Dobra 55 można znaleźć na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Drugi etap budowy gmachu „Dobra 55”

Zakończyła się budowa drugiego etapu gmachu przy ul. Dobrej 55, przeznaczonego m.in. dla wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii. Prace budowlane, rozpoczęły się w czerwcu 2019 roku. Od nowego roku akademickiego z budynku korzystać będą studenci, doktoranci i pracownicy wydziałów Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii, Ośrodka Studiów Amerykańskich UW oraz inne jednostki dydaktyczne w ramach przestrzeni ogólnouniwersyteckich. Więcej informacji odnośnie drugiego etapu budowy gmachu Dobra 55 można znaleźć na stronie Uniwersytetu Warszawskiego.